Magyar Cserkészlány Szövetség

Programnaptár


« December 2013 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2* FITTBALL at 18:00
3 4 5 6 7 8
9* FITTBALL at 18:00
10 11 12 13 14 15
16* FITTBALL at 18:00
17 18 19 20 21 22
23* FITTBALL at 18:00
24 25 26 27 28 29
30* FITTBALL at 18:00
31          

Ez történik nemsokára

Linkek

  • AVON a Nőkért AVONnal a Nők Elleni Erőszak Ellen
  • Facebook Csapat Csatlakozz hozzánk, így könnyebben juthatsz naprakész információkhoz!
  • Női Érdek Női érdekérvényesítő szervezet
  • Stop Violence Against Women WAGGGS Nők Elleni Erőszak kapmány
  • UN WOMEN ENSZ Bizottsága a nemek közötti egyenlőségért és a nők bátorításáért
  • WAGGGS A Cserkészlány Világszövetség hivatalos honlapja
  • WAGGGS Europe Értesülj az Európa Régió legfrissebb híreiről!

Mosolyogj, Cserkészlány!

Elérhetőségeink

Magyar Cserkészlány Szövetség

Telephely:
1096 Budapest, Angyal utca 4.
Székhely:
1013 Budapest, Attila út 35.

E-mail:
[email protected]

Google címről tudtok írni közvetlenül a vezetőségnek is: [email protected]

Kérdéseitekkel keressetek minket bátran!

Keresés

Archívum

Könyvklub

Női lektűr másképp

Idén sem hagyunk benneteket izgalmas olvasnivalók nélkül, és a könyvklub második évadjának programjában is igazi csemegékre bukkanhattok!

 

Tavaly nagyon komoly könyvek kerültek terítékre, ezért idén szeretnénk teret adni a könnyedebb, szórakoztató irodalomnak. A könyveket idén is sorba fűztük egy tematika szerint, hogy az adott témáról több oldalról is kapjunk visszajelzést, valamint hogy különböző véleményekkel ismerkedjünk meg.

 

Mivel némely könyv olyan izgalmas történettel rendelkezik, hogy Hollywood figyelmét sem kerülte el, ezért ha csak a filmet láttad, akkor is szívesen várunk egy eszmecserére.

Az második könyvklubra november 29-én kerül sor, és most Karen Blixen Volt egy farmom Afrikában c könyvéről fogunk beszélgetni.

A könyv alapján készült a többszörösen Oscar díjas film, a Távol Afrikától Meryl Streep és Robert Redford főszereplésével.

Egy kis kedvcsináló a könyvhöz:

 

1912 telén egy huszonhét éves dán úrilány eljegyezte magát svéd unokatestvérével, Bror Blixen báróval. A házasságkötésre 1914 januárjában már a kelet-afrikai brit protektorátus kikötővárosában, Mombaszában került sor. Az egyik tanú Vilmos svéd királyi herceg volt, aki memoárjában így emlékezik a menyasszonyra: „Karcsú, jó alakú, okos szemű, dús gesztenyebarna hajú, bájos és elegáns fiatal nő…” Ezt a vonzó ifjú hölgyet Karen Dinesennek hívták. Apai ágon ősnemes, anyai ágon gazdag nagypolgári famíliából származott; festőnek készült, s jobbára sikertelen írói próbálkozásokat is tudhatott maga mögött, amikor leendő férjével úgy döntött, hogy a későbbi Kenya gyarmaton kezdenek új életet. Édesanyja rokonsága, a vagyonos Westenholz család segítségével hatalmas birtokot vásároltak Nairobi közelében, „a Ngong-hegyek alatt”, ahol kávétermesztéssel akartak foglalkozni. Rossz helyet választottak, a farm túlságosan magasan feküdt ehhez, ráadásul Blixen báró semmi hajlandóságot sem mutatott a gazdálkodásra: szívesebben futott a gyarmat szépasszonyai után, és tehetséges white hunternek, vagyis szafarivezetőnek bizonyult így ismerkedett meg a mi nagyszerű vadászírónkkal, Széchenyi Zsigmond gróffal és Hemingwayjel is. Karen Dinesen, illetve most már Karen Blixen viszont élete nagy és örök szerelmével ismerkedett eközben: Afrikával – az afrikai tájjal, az afrikai „bennszülöttekkel”, a kelet-afrikai kikuju, szomáli, maszáj emberekkel és kultúrákkal. Afrikában, Afrika hatására lett belőle igazi és lenyűgözően egyedi karakterű író, a huszadik századi dán irodalom „nagyasszonya”. Tizenhét évig élt a fekete kontinensen, nagyobbrészt férjétől külön-, majd elváltan, s meglehetősen viharos szerelmi viszonyban egy másik „természeti emberrel”, a tragikus véget ért Denys Finch-Hattonnal. Örökölt dán birtokára, Rungstedlundbe visszatérve, 1937-ben előbb angolul, majd dánul megírta lírai memoárját-életrajzát, amelyet később romantikus- pszichológiai elbeszéléskötetek, regények követtek. Hosszú és súlyos betegségekkel terhes életének (1962-ben halt meg) főműve azonban kétségtelenül a Volt egy farmom Afrikában. Karen Dinesen, illetve Karen Blixen, leggyakoribb írói álnevén Isak Dinesen, olyan hódolattal és alázattal fordult Fekete-Afrika felé, olyan kivételes érzékenységgel figyelte és festette le tájait, lakóit, amilyenről azóta is alig tett tanúságot európai művész. S ami életrajzából és levelezéséből tudható: szenvedélyesen gyűlölte és megvetette a brit gyarmati közigazgatás korlátolt „felsőbbrendűségét” – Farah Adent, Kinan-dzsuit és a többieket tartva erkölcsileg előbbre valónak.

 

 

Ha felkeltette az érdeklődésedet, olvasd el a könyvet és gyere el a könyvklubra! Oszd meg velünk a kedvenc idézeted! Mondd el, mi tetszett és miért! A programon szeretettel várunk mindenkit, kortól, nemtől függetlenül!

 

Helyszín:

Magyar Cserkészleány Szövetség

Budapest, 1096 Angyal utca 4.

 

A könyklubot mindig 18.30-kor kezdjük, kérünk, hogy pontosan érkezz! A program kb. 20.00-ig tart.

 

Információ és jelentkezés:

Téglás Andrea: fotitkar.cserkeszlany@gmail.com

Pócsi Renáta: [email protected]


Previous Topic


cserkész cserkészlány program szabadidő lány