Magyar Cserkészlány Szövetség

Programnaptár


« December 2013 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2* FITTBALL at 18:00
3 4 5 6 7 8
9* FITTBALL at 18:00
10 11 12 13 14 15
16* FITTBALL at 18:00
17 18 19 20 21 22
23* FITTBALL at 18:00
24 25 26 27 28 29
30* FITTBALL at 18:00
31          

Ez történik nemsokára

Linkek

  • AVON a Nőkért AVONnal a Nők Elleni Erőszak Ellen
  • Facebook Csapat Csatlakozz hozzánk, így könnyebben juthatsz naprakész információkhoz!
  • Női Érdek Női érdekérvényesítő szervezet
  • Stop Violence Against Women WAGGGS Nők Elleni Erőszak kapmány
  • UN WOMEN ENSZ Bizottsága a nemek közötti egyenlőségért és a nők bátorításáért
  • WAGGGS A Cserkészlány Világszövetség hivatalos honlapja
  • WAGGGS Europe Értesülj az Európa Régió legfrissebb híreiről!

Mosolyogj, Cserkészlány!

Elérhetőségeink

Magyar Cserkészlány Szövetség

Telephely:
1096 Budapest, Angyal utca 4.
Székhely:
1013 Budapest, Attila út 35.

E-mail:
[email protected]

Google címről tudtok írni közvetlenül a vezetőségnek is: [email protected]

Kérdéseitekkel keressetek minket bátran!

Keresés

Archívum

Könyvklub 2012/2013

Női lektűr másképp


Kedves lányok és fiúk!

Idén sem hagyunk benneteket izgalmas olvasnivalók nélkül, és a könyvklub második évadjának programjában is igazi csemegékre bukkanhattok!

Tavaly nagyon komoly könyvek kerültek terítékre, ezért idén szeretnénk teret adni a könnyedebb, szórakoztató irodalomnak. A könyveket idén is sorba fűztük egy tematika szerint, hogy az adott témáról több oldalról is kapjunk visszajelzést, valamint hogy különböző véleményekkel ismerkedjünk meg.

 

Mivel némely könyv olyan izgalmas történettel rendelkezik, hogy Hollywood figyelmét sem kerülte el, ezért ha csak a filmet láttad, akkor is szívesen várunk egy eszmecserére.

A sort Elizabeth Gilbert regényével nyitjuk, a címe: Eat, pray, love.

Az első könyvklubra pedig szeptember 27-én kerül sor.

Egy kis kedvcsináló a könyvhöz:

Elizabeth Gilbert önéletrajzi regénye spirituális utazásra hívja olvasóit, vele együtt tanulhatjuk meg, mit jelent megismerni, megszeretni, és ha kell, elengedni az embereket.
Elizabeth harmincas, sikeres nő – volt. Gazdag férj, álomház, fényes karrier. Egyik pillanatról a másikra az élete mégis romokban hevert, látszólag ok nélkül. Egy szörnyű válás és az azt követő depresszió után, megmérgezett kapcsolatokkal a háta mögött nekivágott a nagyvilágnak, hogy végre rájöjjön, ki is ő, és mit akar az élettől. Zarándoklata Itáliába, Indiába és Indonéziába vezet, ahol olasz dzsigolók, indiai guruk, indonéz gyógyítók között bizonyítja, hogy mind a boldog pillanatokat keressük, akármelyik szegletében élünk is e világnak. Őszinte, humoros és mély érzelmű könyve mindannyiunknak szól, akik ébredtünk már úgy, hogy „ettől a naptól kezdve változtatok az életemen”. Egy nő, aki nem akart többé megfelelni. Egy nő, aki elengedte a jelenét, és megtalálta a boldogságát. Egy nő, akiben magunkra ismerhetünk.

 

Ha felkeltette az érdeklődésedet, olvasd el a könyvet és gyere el a könyvklubra! Oszd meg velünk a kedvenc idézeted! Mondd el, mi tetszett és miért! A programon szeretettel várunk mindenkit, kortól, nemtől függetlenül!

 

Helyszín:

Magyar Cserkészleány Szövetség

Budapest, 1096 Angyal utca 4.

 

A könyklubot mindig 18.30-kor kezdjük, kérünk, hogy pontosan érkezz! A program kb. 20.00-ig tart.

 

Információ és jelentkezés:

Téglás Andrea: fotitkar.cserkeszlany@gmail.com

Pócsi Renáta: [email protected]



 

 

További időpontok és könyvek:

 

November 29. Karen Blixen: Volt egy farmom Afrikában

1912 telén egy huszonhét éves dán úrilány eljegyezte magát svéd unokatestvérével, Bror Blixen báróval. A házasságkötésre 1914 januárjában már a kelet-afrikai brit protektorátus kikötővárosában, Mombaszában került sor. Az egyik tanú Vilmos svéd királyi herceg volt, aki memoárjában így emlékezik a menyasszonyra: „Karcsú, jó alakú, okos szemű, dús gesztenyebarna hajú, bájos és elegáns fiatal nő…” Ezt a vonzó ifjú hölgyet Karen Dinesennek hívták. Apai ágon ősnemes, anyai ágon gazdag nagypolgári famíliából származott; festőnek készült, s jobbára sikertelen írói próbálkozásokat is tudhatott maga mögött, amikor leendő férjével úgy döntött, hogy a későbbi Kenya gyarmaton kezdenek új életet. Édesanyja rokonsága, a vagyonos Westenholz család segítségével hatalmas birtokot vásároltak Nairobi közelében, „a Ngong-hegyek alatt”, ahol kávétermesztéssel akartak foglalkozni. Rossz helyet választottak, a farm túlságosan magasan feküdt ehhez, ráadásul Blixen báró semmi hajlandóságot sem mutatott a gazdálkodásra: szívesebben futott a gyarmat szépasszonyai után, és tehetséges white hunternek, vagyis szafarivezetőnek bizonyult így ismerkedett meg a mi nagyszerű vadászírónkkal, Széchenyi Zsigmond gróffal és Hemingwayjel is. Karen Dinesen, illetve most már Karen Blixen viszont élete nagy és örök szerelmével ismerkedett eközben: Afrikával – az afrikai tájjal, az afrikai „bennszülöttekkel”, a kelet-afrikai kikuju, szomáli, maszáj emberekkel és kultúrákkal. Afrikában, Afrika hatására lett belőle igazi és lenyűgözően egyedi karakterű író, a huszadik századi dán irodalom „nagyasszonya”. Tizenhét évig élt a fekete kontinensen, nagyobbrészt férjétől külön-, majd elváltan, s meglehetősen viharos szerelmi viszonyban egy másik „természeti emberrel”, a tragikus véget ért Denys Finch-Hattonnal. Örökölt dán birtokára, Rungstedlundbe visszatérve, 1937-ben előbb angolul, majd dánul megírta lírai memoárját-életrajzát, amelyet később romantikus- pszichológiai elbeszéléskötetek, regények követtek. Hosszú és súlyos betegségekkel terhes életének (1962-ben halt meg) főműve azonban kétségtelenül a Volt egy farmom Afrikában. Karen Dinesen, illetve Karen Blixen, leggyakoribb írói álnevén Isak Dinesen, olyan hódolattal és alázattal fordult Fekete-Afrika felé, olyan kivételes érzékenységgel figyelte és festette le tájait, lakóit, amilyenről azóta is alig tett tanúságot európai művész. S ami életrajzából és levelezéséből tudható: szenvedélyesen gyűlölte és megvetette a brit gyarmati közigazgatás korlátolt „felsőbbrendűségét” – Farah Adent, Kinan-dzsuit és a többieket tartva erkölcsileg előbbre valónak.

 

Január 31. Emily Brontë: Üvöltő szelek

Harmincéves sem volt még Emily, a középső Brontë nővér, amikor egy esztendővel a halála előtt megírta ezt a regényt, a világirodalom egyik legkülönösebb szerelmi regényét, mely romantikus meseszövése dacára talán az első modern angol regény is. A mű Anne, a fiatalabb Brontë húg Agnes Grey című kötetével egy időben, és a Charlotte tehetségét dicsérő Jane Eyre előtt alig néhány hónappal jelent meg. Szerelem, gyűlölet, bosszú. Így summázható Catherine és Heathcliff sírig s talán azon túl is tartó szenvedélyes kapcsolata. A lány apja befogadja az árva fiút, akit Catherine fivére, Hindley kezdettől fogva megvet és cselédként kezel. Az apa idővel meghal, s noha az öntörvényű lelenc és a lány között az évek során szerelem szövődik, Catherine mégis az elegáns és udvarias Edgar Linton felesége lesz. Heathcliff így minden szeretetből kiszorul, ezért egy viharos éjjelen elszökik. Évekig nem is hallani felőle, ám amikor visszatér, eltökélt szándéka, hogy méltó bosszút áll az elszenvedettekért, és sötét szándékainak olthatatlan szerelme sem vethet gátat. Valóság és látomás, természet és lélekelemzés, vadság és odaadás furcsa szövedéke a történet, egy magába forduló, romantikus lélek költői vallomása a szerelemről és a szenvedélyről. Elemzése kegyetlen mélységeket tár fel és nyomasztó légkört teremt: titokzatosság, babonák homálya övezi szereplőinek jellemét, a romlás sötét erői csapnak össze és küzdenek egymással, míg végül a tragikus feszültséget ismét a szerelem, a fiatalok, az újabb nemzedék szerelme oldja fel.

 

 Március 28. Murakami Haruki: Szputnyik, szívecském!

A Szputnyik, szívecském keserédes történet, mely a szerelem hatalmáról és fájdalmáról szól. A regény főhőse „K”, aki beleszeret diáktársnőjébe, de ahogy az gyakran megesik, a lány szíve másért dobog … A krimibe oltott szerelmi történet az emberi vágyakról szóló, mély eszmefuttatásként bontakozik ki az olvasó előtt. Stílusa utánozhatatlan, „murakamis”, egyrészt végtelenül könnyed, másrészt sejtelmes, izgalmas.

 

Május 30. Szabó Magda: A pillanat

Hőskölteményt nyújt át olvasóinak Szabó Magda, modernet, huszadik századit és – látszólag – prózában elbeszélve. Hőse Creusa trójai királylány a fásultságba dűlt Priamus és a tündöklő szépségű Hecuba lánya, hős Aeneas felesége, asszony és anya, aki oly váratlanul és érthetetlenül tűnik el isteni férje mellől, menekülvén az égő Trójából, s válik maga is füstté, köddé, titokká. Titkos keres Szabó Magda, Creusa titkát, a királylányét, az asszonyét, az anyáét, hőskölteményt ír hát, leteszi az Aeneis mellé a maga eposzát, a Creusais-t, belesűrítve e különös alkotásba egy gazdag, teljes és bátor élet minden tapasztalatát és bölcsességét. Hová lett Creusa, hogyan halt meg Creusa, mi itt az igazság? Erről szól A pillanat, amely természetesen nem holmi mitológiai parafrázis, vagy pamflet. Élő és igaz és emberi történet a helytállásról, a bátorságról, a test és a lélek önfeláldozásról, az otthonról és az örök újrakezdésről – és a pillanatról. Arról a pillanatról, mely minden élőnek megadatik legalább egyszer, mikor a „sors urnáját tartó kéz” egy pillanatra megállítván, mikor a Nemezis elfordítván róla egy röpke időre tekintetét, az ember kifoghat a Végzeten, kezébe veheti sorsát, megválaszthatja a maga útját, és „végigbotorkálhat rajta az istenek büntetése nélkül nem állítja meg Iuppiter sem”.

 

 

 

A program szervezője a Magyar Cserkészlány Szövetség. Szövetségünk célja, hogy lányoknak és fiatal nőknek biztosítsunk színvonalas és sokoldalú programot, mellyel segíthetjük kibontakozásukat az élet minden területén. Foglalkozásaink és táboraink játékosak, nyitottak bármilyen lány és fiatal nő számára, vallási meggyőződéstől, etnikai hovatartozástól, szociális helyzettől függetlenül.

www.cserkeszlanyok.hu



cserkész cserkészlány program szabadidő lány