Magyar Cserkészlány Szövetség

Programnaptár


« August 2014 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Linkek

  • AVON a Nőkért AVONnal a Nők Elleni Erőszak Ellen
  • Facebook Csapat Csatlakozz hozzánk, így könnyebben juthatsz naprakész információkhoz!
  • Női Érdek Női érdekérvényesítő szervezet
  • Stop Violence Against Women WAGGGS Nők Elleni Erőszak kapmány
  • UN WOMEN ENSZ Bizottsága a nemek közötti egyenlőségért és a nők bátorításáért
  • WAGGGS A Cserkészlány Világszövetség hivatalos honlapja
  • WAGGGS Europe Értesülj az Európa Régió legfrissebb híreiről!

Mosolyogj, Cserkészlány!

Elérhetőségeink

Magyar Cserkészlány Szövetség

Telephely:
1096 Budapest, Angyal utca 4.
Székhely:
1013 Budapest, Attila út 35.

E-mail:
[email protected]

Google címről tudtok írni közvetlenül a vezetőségnek is: [email protected]

Kérdéseitekkel keressetek minket bátran!

Keresés

Archívum

Közhasznú beszámoló (2006)

2006-os évben kapott támogatások felhasználása:

Forrás Kapott támogatás Szállás, étkezés Útiköltség Terembér Tábor, képzés, program Működési költségek Tárgyi eszközök
NCA
WAGGGS Europe
SZJA 1%
Egyéb támogatás
Kamatbevétel

Az Nemzeti Civil Alaptól kapott támogatást irodahelyiségünk bérleti díjára, működési költségeire, nemzetközi tagdíjra, nemzetközi programokon való részvételre és azokra való utazásra fordítottuk.

A WAGGGS Europe-tól kapott támogatást a januárban megrendezett vezetőségi továbbképzés költségeire és egy októberben megrendezett nemzetközi képzésen való részvételre fordítottuk.

Az SZJA 1 %-ból befolyt összegeből

Egyéb támogatóktól befolyt összegből forintot költöttük csapataink programjainak támogatására, forintot pedig működési költségekre.

A kamatbevételből befolyt forintot teljes mértékben az iroda fenntartására fordítottuk.

A vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatás

A 2006. évben nem történt vagyon felhasználás, a pályázatok fedezték a programokat. Az eddig kapott és megőrzött vagyon csak a szokások működés során használódik. Saját vagyont a 2006. évre nem kellett felhasználni.

Cél szerinti juttatások kimutatása

A Magyar Cserkészleány Szövetség 2006. évben nem írt ki pályázatot cél szerinti juttatásokra.

A vezető tisztségviselőknek nyújtott juttatások értéke

A Magyar Cserkészleány Szövetség tisztségviselői munkájukat önkéntesen végzik, azért semmiféle juttatásban nem részesülnek.

A központi költségvetési szervtől az elkülönített állami pénzalaptól kapott támogatások

A Magyar Cserkészlány Szövetség a központi költségvetési szervtől, a helyi önkormányzattól a kisebbségi települési önkormányzattól, a települési önkormányzatok társulásától és mindezek szerveitől a 2006. évben a következő támogatásokat kapta:

  • Nemzeti Civil Alapprogram 2.700.000

Tartalmi beszámoló

A Magyar Cserkészleány Szövetség 2006-ös közhasznú tevékenysége

A cserkészet rendszeres összejövetelek (heti 1-1,5 órás foglalkozások) keretében, játékosan fejleszti jellemünket. A világ összes cserkészlány szövetségének, így a Magyar Cserkészleány Szövetségnek is küldetése a lányok és fiatal nők teljes életre nevelése, hogy a programjainkon résztvevők a legteljesebben kibontakoztathassák képességeiket.

2006 -ban 25 csapatunk működött országszerte. A tagok jellemzően 7-14 éves lányok, de vannak ranger (14-18 év) korosztályba tartozó, sőt felnőttekből álló csapataink is. Vezetőik 18. életévüket betöltött, a Magyar Cserkészleány Szövetség vezetőképzését elvégzett lányok és fiatal nők. Csapataink heti rendszerességgel, alkalmanként másfél órás összejöveteleket tartanak, amelyeken a Cserkészlány Világszövetség által is elismert pedagógiai módszerek (cselekedve tanulás, játékos jellemnevelés, kis csoportokban, felelősségteljesen végzett közös munka) felhasználásával fejlesztik képességeiket testi, lelki szellemi, spirituális, mentális és szociális téren egyaránt. A csapatok nyílt, befogadó közösségek és mindig szeretettel várják maguk közé a csatlakozni kívánó lányokat, nőket.

2006. januárjában a szervezetet vezetői egy Budapesten megrendezett képzésen vettek részt, melyen mélyebben megismerkedhettek a stratégiai tervezés technikáival és szervezetmenedzselési tapasztalatokat is szerezhettek, mely hosszú távon hozzájárul a szövetség sikeres működéséhez.

2006. március és június között szerveztük idei vezetőképzőnk első három modulját Budapesten és Pest megyei településeken. A résztvevők a következő modulokon vettek részt: Önismeret, Kommunikáció és konfliktuskezelés, Demokratikus döntéshozatal.

2006. júliusában két tábort szerveztünk 10-14, illetve 14-18 éves tagjaink számára Csopakon illetve Agárdon. Mindkét tábor nagy siker volt, a lányok életre szóló élményeket és tapasztalatokat szereztek.

2006. júliusában 9 cserkészlány vett részt egy svédországi nemzetközi táborban, ahol a jogaikról és felelősségeikről tanultak. Az ott szerzett ismereteteket és tapasztalatokat az ősz során megrendezett workshopok alkalmával közvetítették a szervezet többi tagja felé.

2006. augusztusában 10 felnőtt cserkészlánynak nyílt alkalma egy Olaszországban megrendezett táboron képviselni az országot és a szervezetet. A táborban 5000 európai fiatalnak nyílt lehetősége egymás kultúrájának megismerésére, együttműködésre.

2006. szeptemberében emberi jogi képzést és játszóházat szerveztünk a Fejér megyei Zichyújfaluban, ahol a programot követően cserkészlány csapat alakult.

Október és december között újabb 3 vezetőképző modult szerveztünk: Cserkészismeretek, Projektmenedzsment és Kommunikációs technikák. A vezetőképző egyik legsikeresebb programjaink közé tartozik, évről évre egyre több érdeklődő vesz részt rajtuk, és nagy százalékuk a teljes képzést követően elkezd lányokkal és fiatal nőkkel foglalkozni.

Októberben sor került idei csúcstalálkozónkra is, Baján. Minden korosztályunk részére lehetőség nyílt részt venni ezen a kalandokkal teli hétvégén. A programok során sok cserkészismeretet és más tapasztalatokat is szerezhettek a résztvevők. Fontosnak tartjuk az ilyen összejöveteleket, ugyanis egyik jelmondatunk a “játszva tanulás”.

A tavalyi bál sikerén felbuzdulva ez év novemberében szövetségünk jótékonysági bulit szervezett, melyet ez évben összekötöttünk a Nők elleni erőszak elleni kampánnyal is. Természetesen ezen a programon nem csak cserkészlányok, hanem más érdeklődők és szórakozni vágyók is részt vehettek, és a szórakozás mellett tehettek a nők elleni erőszak ellen is.

Decemberben két játszóházat tartottunk vidéki gyerekek számára, egyet a Pest megyei Sóskúton, egyet pedig a Győr-Moson-Sopron megyei Kónyban.

Szervezetünk sikeresen zárta le a 2006-ös évet. Tagjaink a legkülönbözőbb programokon vehettek részt, újra kiadjuk 3 havonta megjelenő magazinunkat a 4évszakot, elkészült a www.cserkeszlanyok.hu honlap valamint az új, átdolgozott Nevelési Programunk is. Az a számunkra fontos cél, hogy tagjaink hasznosan és értékesen töltsék szabadidejüket, megvalósult.



cserkész cserkészlány program szabadidő lány